تبلیغات
انقلاب های رنگارنگ - .

.

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:سه شنبه 2 مهر 1392-10:03 ق.ظ

دیدارهای ظریف با وزیران خارجه ایتالیا،هلند،استرالیا،سوئیس،ژاپن و ...
وزیر امور خارجه کشورمان  پیش از ظهر دوشنبه به طور جداگانه با وزرای امور خارجه یونان، هلند، اسلواک، کرواسی، استرالیا، ایتالیا و سوئیس، گرجستان، بلغارستان، ژاپن، عمان و تركیه دیدار و گفتگو کرد.

  مهر:1461394_836.jpg - 28.36 Kb در این دیدارها توسعه روابط دو جانبه، افزایش همکاریهای فی مابین در حوزه‌های دوجانبه، چندجانبه و منطقه‌ای و دیگر موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر شد و پیرامون تحولات منطقه‌ای و بین المللی از جمله موضوعات مربوط به افغانستان، سوریه، خاورمیانه، تروریزم ، افراط گرایی و مسئله هسته‌ای رایزنی و تبادل نظر شد.

 محمدجواد ظریف در دیدار با وزیر امور خارجه یونان، با اشاره به روابط خوب تهران – آتن، از انجام رایزنی و مذاکرات سیاسی میان دو کشور استقبال کرد.
 
وزیر امور خارجه یونان نیز در این دیدار، ضمن تبریک به مناسبت انتصاب ظریف به سمت وزیر امور خارجه به رابطه تاریخی دو کشور اشاره کرد.
 
وی با اشاره به آمادگی آتن برای همکاری با ایران در همه زمینه‌ها، علاقمندی کشورش را برای انجام مشورتهای سیاسی با ایران اعلام کرد.
 
در این ملاقات که تحولات منطقه‌ای به ویژه سوریه و همچنین مسئله هسته‌ای مورد تبادل نظر قرار گرفت، وزیر امور خارجه یونان که کشورش از اول ژانویه ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپایی را بر عهده می‌گیرد، اعلام کرد که یونان آماده است نقش سازنده خود را در خصوص روابط ایران و اتحادیه اروپایی ایفا کند.
 
ظریف در دیدار جداگانه با وزیر امور خارجه هلند با اشاره به روابط چندصدساله ایران و هلند، بر عمق این مناسبات تاکید کرد.
 
وی به زمینه‌های فراوان همکاری میان دو کشور در حوزه‌های دوجانبه و چندجانبه اشاره کرد و افزود: زمینه‌های فراوانی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد که بتوانیم در مورد آنها مذاکره کنیم.
 
ظریف رایزنی پیرامون مسائل منطقه‌ای و بین المللی از جمله اوضاع سوریه، افغانستان و وضعیت اقلیتها در اروپا را از دیگر موضوعات مورد توجه دو طرف دانست و نسبت به توسعه افراط گرایی در منطقه که می‌تواند به دیگر بخش های جهان تسری یابد ابراز نگرانی کرد و ضرورت همکاری برای مهار آنرا یادآور شد.
 
وزیر امور خارجه هلند نیز در این دیدار از فرهنگ، تمدن و تاریخ پرافتخار ایران تمجید کرد.
 
وی با ابراز علاقه کشورش برای استمرار مذاکرات سیاسی میان دو کشور، مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و روی کار آمدن دولت جدید را مورد توجه قرار داد و به تشریح سیاسی کشورش در قبال اقلیتهای مختلف از جمله اقدام به مسلمانان مقیم هلند پرداخت.
 
در این دیدار پیرامون آخرین وضعیت سوریه و مسئله هسته‌ای نیز رایزنی شد.
 
راههای توسعه بیشتر مناسبات ایران و اسلواک نیز در دیدار جداگانه وزرای امور خارجه ایران و اسلواکی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
ظریف در این ملاقات با اشاره به زمینه‌های فراوان همکاری دو کشور، آمادگی ایران را برای توسعه همکاریها در همه زمینه‌ها اعلام کرد.
 
وی با اشاره به سفر آتی وزیر امور خارجه اسلواکی به تهران، حضور نمایندگان بخشهای خصوصی آن کشور در حوزه‌های صنعتی در این سفر و آشنایی آنها با امکانات و زمینه‌های همکاری در ایران را مثبت و سازنده خواند.
 
وزیر امور خارجه اسلواکی نیز ضمن تبریک مجدد به مناسبت انتصاب ظریف به سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، زمینه‌های همکاری دو کشور را فراوان دانست.
 
وی افزود برای گسترش بیشتر همکاریها در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی کارهای زیادی در پیش داریم.
 
وزیر خارجه اسلواکی نیز از حضور نمایندگان بخشهای خصوصی کشورش در سفر آتی وی به ایران و آشنایی با امکانات و توانمندیهای کشورمان استقبال کرد.
 
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کرواسی نیز در دیداری روابط تهران – زاگرب در همه زمینه‌ها را نزدیک و مهم توصیف کردند.
 
ظریف در این دیدار با اشاره به دوران سخت جنگ بالکان ، نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به خاتمه بحران بوسنی، همکاریها و مناسبات ایران و کرواسی را قوی، مهم و با ارزش خواند.
 
وی تصریح کرد: زمینه های همکاری فراوان و لازم است متناسب با این ظرفیتها بتوان روابط را ارتقاء داد.
 
ظریف همچنین به روابط پارلمانی خوب دو کشور اشاره کرد و بر آمادگی ایران برای تقویت همکاریها در زمینه‌های مختلف انرژی، حمل و نقل و طرح های مشترک  تاکید کرد.
 
وزیر امور خارجه کرواسی نیز با تشریح اوضاع بالکان و روند سیاسی در کشورش بر علاقمندی زاگرب را برای توسعه مناسبات دو کشور و افزایش سطح همکارهای چندجانبه از جمله در افغانستان تاکید کرد.
 
وی با اشاره به روابط خوب پارلمان دو کشور دعوت رئیس مجلس کرواسی از لاریجانی را برای سفر به این کشور و سفر آتی رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان کرواسی به تهران خاطر نشان ساخت.
 
در این دیدار همچنین پیرامون آخرین تحولات منطقه‌ای از جمله، اوضاع خاورمیانه، سوریه و افغانستان رایزنی شد و وزیر خارجه کرواسی ضمن تشریح فعالیتهای این کشور در افغانستان و ضرورت حل مشکلات سوریه از طریق گفتگو از نقش و نفوذ ایران در منطقه یاد کرد.
 
ظریف نیز به حساسیت سال سرنوشت ساز 2014 در افغانستان، مسئله خلع سلاح شیمیایی در سوریه و منطقه، خطرات دستیابی عوامل افراطی به سلاح شیمیایی و مخاطرات افراط گرایی اشاره کرد.
 
وزیر امور خارجه استرالیا نیز در دیداری جداگانه، انتصاب ظریف را به سمت وزیر امور خارجه تبریک گفت.
 
وی ضرورت همکاری دو کشور را مورد توجه قرار داد.
 
ظریف نیز اظهار داشت که دو کشور می‌توانند همکاری نزدیک و ثمربخش داشته باشند.
 
در این دیدار نیز پیرامون تحولات منطقه به ویژه سوریه رایزنی شد.
 
توسعه روابط تهران – رم و گسترش رایزنیها و همکاریهای دو کشور در حوزه‌های منطقه‌ای و بین المللی به ویژه در خصوص افغانستان محورهای مهم مذاکرات وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا بود.
 
ظریف در این دیدار با اشاره به روابط نزدیک تهران – رم، تصریح کرد که دو کشور در زمینه روابط دوجانبه می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند.
 
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات منطقه، از به ثمر رسیدن تلاشها در جهت جلوگیری از جنگ در سوریه و خلع سلاح شیمیایی در منطقه ابراز خرسندی و نسبت به خطرات دستیابی گروههای افراطی به سلاح شیمیایی ابراز نگرانی کرد.
 
وزیر امور خارجه ایتالیا نیز با ابراز امیدواری به توسعه روابط دو کشور در همه زمینه‌ها بر علاقمندی کشورش برای تقویت همکاریهای فرهنگی به ویژه در زمینه میراث فرهنگی تاکید کرد.
 
وی با ابراز نگرانی از تحولات جاری در منطقه به ویژه در سوریه و افغانستان، به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه از جمله در زمینه عراق و افغانستان اشاره کرد.
 
وزرای امور خارجه دو کشور در پایان این دیدار یادداشت تفاهم همکاری در افغانستان را امضاء کردند.
 
براساس این یادداشت تفاهم دو کشور در زمینه کمک به بهبود اوضاع در افغانستان، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، ایجاد شرایط بازگشت پناهندگان افغانی، بازسازی افغانستان در ابعاد مختلف تاسیسات زیر بنایی و راهها و بهداشت همکاری خواهند کرد.
 
در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوئیس نیز روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ادامه رایزنیها با وزرای امور خارجه گرجستان، بلغارستان، ژاپن، عمان و تركیه

وزرای امور خارجه گرجستان، بلغارستان، ژاپن، عمان و تركیه روز دوشنبه در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورك جداگانه با دكتر ظریف وزیر امور خارجه كشورمان دیدار كردند.

در این دیدارها راههای گسترش روابط دوجانبه، افزایش همكاریهای اقتصادی، تجاری و فرهنگی و سایر موضوعات مورد علاقه مورد بررسی قرار گرفت و پیرامون تحولات مهم منطقه‌ای و بین المللی بویژه اوضاع سوریه، افغانستان و مسئله هسته‌ای رایزنی بعمل آمد.

ظریف در دیدار وزیر امور خارجه گرجستان با اشاره به علقه‌ها و پیوندهای دو ملت ایران و گرجستان، گفت: ایران و گرجستان روابط خوبی دارند، اما لازم است با توجه به ظرفیتهای متقابل، روابط و همكاریهای فیمابین ارتقا یابد.

وی در این ارتباط به همكاری در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، انرژی و رایزنی در محافل بین المللی اشاره كرد و توانمندی و برخورداری از فناوری پیشرفته شركتهای عمرانی ایران و ضرورت فعالتر شدن بخشهای خصوصی دو كشور را یادآور شد.

وزیر امور خارجه گرجستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط سنتی ایران و گرجستان كه قدمت آن به قرنها می‌رسد، علاقمندی كشورش را برای تعمیق روابط با ایران و توسعه همكاریهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و توریزم اعلام داشت.

وی تجار و بازرگانان ایرانی را بسیار فعال خواند و خواستار افزایش سرمایه گذاری و انجام طرحهای مشترك شد.

وزیر امور خارجه گرجستان ابراز امیدواری كرد با دیدار دكتر ظریف از گرجستان در آینده نزدیك موضوعات متنوع همكاری دو كشور مورد مذاكره قرار گیرد.

در این دیدار وضعیت دانشجویان ایرانی در گرجستان نیز مورد توجه قرار گرفت.

 ظریف در دیدار وزیر امور خارجه بلغارستان نیز با اشاره به روابط دو كشور، آمادگی كشورمان را برای گسترش همكاریهای فرهنگی و ورزشی و برگزاری كمیسیون مشترك اقتصادی اعلام داشت.

وی در ارتباط با مسئله سوریه با تاكید بر ضرورت ترغیب به انجام مذاكرات سیاسی، تاكید كرد كه این مسئله راه حل نظامی ندارد.

ظریف با اشاره به اینكه ایران بعنوان قربانی سلاح شیمیایی كاربرد این سلاح در هر جا و توسط هر كس را محكوم می‌كند، افزود: خلع سلاح شیمیایی باید جامع باشد چرا كه دستیابی عوامل افراطی به اینگونه سلاحها برای منطقه و جهان خطرناك است.

وزیر امور خارجه بلغارستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط سنتی خوب تهران – صوفیا، ابراز امیدواری كرد بزودی شاهد گسترش بیشتر روابط دو كشور باشیم.

وی با تشریح مواضع كشورش در خصوص بحران سوریه، به تلاش در جهت ایجاد صلح و ثبات در منطقه اشاره كرد.

وزیر خارجه بلغارستان همچنین از برگزاری كمیسیون مشترك دو كشور و تقویت همكاریها و تبادلات فرهنگی و ورزشی فیمابین استقبال كرد.

ظریف در دیداری جداگانه با همتای ژاپنی خود، اهمیت روابط دو كشور و اهتمام به گسترش بیش از پیش مناسبات را خاطرنشان ساخت و مذاكرات اخیر فرستاده ویژه ژاپن در تهران را سازنده توصیف كرد.

وی افزود: روابط دو كشور تاریخی است و ما به این روابط درازمدت نگاه می‌كنیم و امیدواریم ژاپن هم همین نگاه را داشته باشد.

وزیر امور خارجه ژاپن نیز با تبریك انتصاب دكتر ظریف بعنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت كه ژاپن از پیامهای دولت تدبیر و امید استقبال می‌كند.

وی با اشاره به روابط سنتی دو كشور، تمایل كشورش را برای تعمیق مناسبات فیمابین مورد تاكید قرار داد.

وزیر امور خارجه ژاپن سفر مثبت اخیر فرستاده ویژه ژاپن به تهران و مذاكرات قبلی خود با مقامات ایرانی را بیانگر ارزشی دانست كه ژاپن برای روابط با ایران قائل است و ابراز امیدواری كرد گفتگوهای فیمابین استمرار یابد.

وی با تاكید بر اینكه دو دوست قدیمی موضوعات زیادی برای گفتگو دارند، ایران را قدرت اصلی در خاورمیانه دانست و نقش مهم ایران در تحولات جاری از جمله سوریه را مورد تاكید قرار داد.

ظریف نیز مواضع و فعالیتهای كشورمان برای كمك به حل بحران سوریه، خطرات افراط گرایی، و مسیله هسته‌ای را تشریح كرد.

ظریف و یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان نیز در دیداری جداگانه از روند توسعه روابط دو كشور در كلیه زمینه‌ها از جمله حمل و نقل و خط ریلی ترانزیت چهارجانبه ایران، عمان، تركمنستان و قزاقستان ابراز رضایت كردند.

در این ملاقات طرفین با بررسی آخرین تحولات منطقه بویژه سوریه، به خطرات بی ثباتی و افراط گرایی كه در یك منطقه محصور نمی‌ماند اشاره كردند.

دیدار ظریف با احمد داوود اوغلو وزیر امور خارجه تركیه نیز آخرین دیدار وزیر امور خارجه كشورمان در روز دوشنبه بود و طرفین آخرین وضعیت مناسبات و همكاریهای فیمابین را مورد بررسی قرار دادند.

ظریف در این دیدار با اشاره به سابقه روابط دو كشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای گسترش و تقویت همكاریها اعلام داشت.

وی با اشاره به ارتقاء سطح مبادلات دو كشور از 2 میلیارد دلار به 25 میلیارد دلار در سال،  از تبادل هیاتهای بلندپایه در جهت افزایش بیش از پیش حجم تجاری و اقتصادی دو كشور استقبال كرد.

در این دیدار همچنین پیرامون آخرین تحولات منطقه بویژه سوریه رایزنی شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
klefer
سه شنبه 18 دی 1397 07:22 ق.ظ
We are a group of volunteers and opening a new scheme in our
community. Your site offered us with valuable info to work on. You
have done a formidable job and our whole community will
be grateful to you.
Jacinto
جمعه 14 دی 1397 11:05 ق.ظ
At this time it looks like Expression Engine is the preferred blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
brazilian steakhouse tacoma
چهارشنبه 12 دی 1397 03:27 ب.ظ
You've made some decent points there. I looked on the internet for additional
information about the issue and found most people will go along
with your views on this website.
Matt Linklater
جمعه 7 دی 1397 04:09 ب.ظ
What's up colleagues, fastidious post and pleasant urging commented here, I am actually
enjoying by these.
brazilian wax for men
دوشنبه 3 دی 1397 11:01 ب.ظ
You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think I would never understand.
It seems too complicated and very broad for me. I'm looking
forward for your next post, I'll try to get the hang of it!
Geraldo
یکشنبه 2 دی 1397 01:32 ب.ظ
The suitable advice can prevent money and time.
Manie
یکشنبه 2 دی 1397 10:25 ق.ظ
The proper recommendation can save you time and money.
Larhonda
شنبه 10 آذر 1397 11:06 ب.ظ
Investments in most securities involve risks.
Sang
شنبه 14 مهر 1397 10:48 ب.ظ
Most actors make investments their time and efforts poorly.
http://regeniahelgager.hatenablog.com/entry/2016/02/23/141720
شنبه 14 مرداد 1396 03:12 ب.ظ
It's awesome to pay a visit this web page and reading the views of all mates
about this post, while I am also zealous of getting familiarity.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر