تبلیغات
انقلاب های رنگارنگ - واکنش جلیلی به پیشنهاد تاسیس بنیاد

واکنش جلیلی به پیشنهاد تاسیس بنیاد

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:دوشنبه 1 مهر 1392-12:02 ب.ظ

 دیدار خاتمی با عرب‌سرخی و امین‌زاده

شنیده شد که رئیس‌جمهور اسبق کشورمان با حضور در منزل فیض‌ا... عرب‌سرخی و محسن امین‌زاده با آنها دیدار و احوالپرسی کرد. حجت‌الاسلام سید محمد خاتمی با حضور در منزل فیض‌‌ا... عرب‌سرخی و محسن امین‌زاده، از بازداشت‌شدگان وقایع سال 88 که به تازگی از زندان آزاد شده‌اند، با آنها دیدار و احوالپرسی کرد. فیض‌ا... عرب‌سرخی و محسن امین‌زاده از بازداشت‌شدگان وقایع سال 88 عصر چهارشنبه به همراه تعدادی دیگر از بازداشت‌شدگان حوادث 88 از زندان آزاد شدند.

ترکاشوند شهردار کرج شد

شنیده شد که جلسه روز یکشنبه شورای اسلامی شهر کرج که به منظور انتخاب شهردار جدید این کلانشهر تشکیل شده بود، با معرفی علی ترکاشوند به پایان رسید. علی ترکاشوند و علی رضایی، دو گزینه اصلی شهرداری کرج بودند. در این جلسه ابتدا ترکاشوند و پس از او رضایی برنامه هایشان را برای اعضای شورا تشریح کردند. پس از آن اعضای شورای شهر کرج برای انتخاب شهردار جدید این کلانشهر رای گیری را آغاز کردند و با 16 رای علی ترکاشوند به عنوان شهردار کرج انتخاب شد.

 معرفی تیم مذاکره‌کننده از سوی مشرق!

شنیده شد که یک سایت خبری، برخی اعضای احتمالی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را معرفی کرد. مشرق نوشت: آقایان محمدجواد ظریف، سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکا، امیرحسین زمانی‌نیا، اسحاق آل‌حبیب مدیرکل سیاسی و امور بین‌الملل وزارت امورخارجه، حمید بعیدی‌نژاد و نمایندگانی از سازمان انرژی اتمی و شورای‌عالی امنیت ملی از جمله اعضای تیم مذاکره‌کننده ایران خواهند بود. پیگیری پیشنهادهای مطرح‌شده در نشست آلماتی1، محور مذاکرات ایران و گروه 1+5 در نیویورک است. جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد ضمن آنکه فتوای مقام معظم رهبری درباره حرمت تولید و بکارگیری سلاح هسته‌ای را به‌عنوان یک سند بین‌المللی به ثبت برساند، در قبال آن نیز دنیای غرب و 1+5 حق غنی‌سازی ایران را به رسمیت بشناسند.

 ابعاد جدیدی از پرونده فساد کلان برادران «ر»

شنیده شد که یک منبع آگاه گفت: برادران«ر» ضمن تبانی و پرداخت رشوه به مدیران یکی از بانک‌ها، اقدام به دریافت ضمانت‌نامه بانکی به ارزش چند هزار میلیارد ریال نموده و با پرداخت این ضمانت‌نامه‌ها به جای پول، مالک سهام بانک شده‌اند. فارس نوشت؛ یک منبع آگاه با اشاره به ابعاد جدید تخلفات کشف شده از پرونده برادران «ر» اظهار داشت: متهمان این پرونده بدون پرداخت حتی یک ریال از جیب خود 40 درصد از سهام یکی از بانک‌های کشور را خریده‌اند. وی در تشریح شیوه این متهمان برای تملک غیر قانونی سهام بانک یاد شده بدون پرداخت پول، گفت: این افراد ضمن تبانی و پرداخت رشوه به مدیران یکی از بانک‌ها، اقدام به دریافت ضمانت‌نامه بانکی به ارزش چند هزار میلیارد ریال نموده و با پرداخت این ضمانت‌نامه‌ها به جای پول، مالک سهام بانک شده‌اند. این منبع آگاه توضیح داد: در حالی 40 درصد از سهام این بانک به تملک این برادران در آمده است که به موجب قانون سقف مجاز تملک سهام به طور مستقیم یا غیر مستقیم برای هر شرکت سهامی عام یا تعاونی سهامی عام یا هر موسسه و نهاد عمومی غیر دولتی ده درصد(10%) و برای اشخاص حقیقی و سایر اشخاص حقوقی پنج درصد(5%) می‌باشد.

 واکنش جلیلی به پیشنهاد تاسیس بنیاد

شنیده شد که برخی فعالان سیاسی و دانشجویی به سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد تشکیل بنیادی را داده‌اند اما جلیلی تا زمانی که در شورای امنیت حضور داشت با این پیشنهاد موافقت نکرده بود. انتخاب نوشت؛یک عضو ستاد سعید جلیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری درباره برخی اخبار مبنی بر تشکیل یک اندیشکده از سوی جلیلی اظهار کرد: برخی فعالان سیاسی و دانشجویی به سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد تشکیل بنیادی را داده‌اند اما جلیلی تا زمانی که در شورای امنیت حضور داشت با این پیشنهاد موافقت نکرده بود. سعید جلیلی پس از حکم مقام معظم رهبری مبنی بر عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، به صورت منظم در جلسات مجمع حضور پیدا می‌کند و احتمالاً بازگشت وی به دانشگاه امام صادق(ع) برای تدریس منتفی خواهد بود.

 سفر اعلام نشده بقایی به قم

شنیده شد که حمید بقایی، معاون محمود احمدی نژاد و مسئول راه اندازی دانشگاه غیر انتفاعی ایرانیان، دیروز بدون اعلام قبلی به قم سفر کرده است.تنسیم نوشت؛ وی در ابتدای سفر خود، با حضور در دانشگاه صنعتی قم، دیداری با سید محمد هادی مشکات السادات، سرپرست این دانشگاه داشته است که به علت برگزاری این جلسه پشت درهای بسته، از مفاد آن اطلاعاتی در دست نیست. مشکات، سرپرست دانشگاه صنعتی قم، درباره مفاد دیدار با بقایی، اظهار کرد: فرزند بقایی، دانشجوی دانشگاه صنعتی قم شده است و وی برای پی گیری کار فرزند خود به دانشگاه آمده بود. پس از دیدار بقایی با سرپرست دانشگاه صنعتی قم، وی این دانشگاه را به سمت مقصد نامعلومی ترک کرده است.

بازجویی از زائران امام رضا (ع) در ترکیه

شنیده شد که شماری از زائران امام رضا (ع) پس از بازگشت از ایران، در کشور ترکیه تحت بازجویی قرار گرفتند. راست‌خبر نوشت؛ این گروه متشکل از ۲۵ نفر پس از اینکه هفته پیش از زیارت مرقد امام رضا (ع) در مشهد به ترکیه بازگشتند به طور غیرقانونی تحت بازجویی قرار گرفتند که این مساله واکنش شیعیان ایغدیر و حومه را در پی داشته است. این گروه که سنشان بین ۱۴ تا ۲۰ سال است، پس از ورود به خاک ترکیه و کنترل گذرنامه‌شان در دروازه مرزی توسط پلیس این کشور، سوار خودرویی که به استقبالشان آمده بود شدند. خودروی حامل این زائران، در فاصله یک کیلومتری از گمرک توسط نیروهای ژاندارمری متوقف و کارت شناسایی‌شان کنترل شد. سپس در مسیر دوغوبایزیت به مسیر خود ادامه داد و پس از طی ۵ کیلومتر، این خودرو این بار توسط لباس شخصی‌ها با ادعای اینکه گزارش دریافت کرده‌اند متوقف و عکس انفرادی و جمعی این افراد گرفته شد. بعد گفته شد که به اداره امنیت و دادستانی دوغوبایزیت منتقل خواهند شد اما به‌رغم گذشت ۲ ساعت، کسی از دادستانی مراجعه نکرد.

 توفیقی: مجلس پیامی نفرستاده است

شنیده شد که سرپرست وزارت علوم در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه آیا رساندن پیام‌هایی از سوی نمایندگان مجلس برای معرفی نشدن شما به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به رئیس دولت را تایید می‌کنید، گفت: تا جایی که اطلاع دارم پیام‌هایی مبنی بر معرفی نشدن بنده به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به رئیس جمهور نرسیده است.جعفر توفیقی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران در واکنش به فضاسازی‌هایی که این روزها علیه او صورت می‌گیرد، گفت: تا جایی که من اطلاع دارم چنین پیام‌هایی از سوی نمایندگان مجلس مبنی بر معرفی نکردن بنده به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به رئیس جمهور نرسیده است، و آن موردی هم که از جناب آقای لاریجانی اعلام شده بود؛ توسط روابط عمومی تکذیب شد. وی ادامه داد: بیشتر از این اطلاعی ندارم و بعید می‌دانم پیش از این پیام‌هایی دراین زمینه رسیده باشد. توفیقی در واکنش به این سوال که به نظر می‌رسد فضاسازی‌های سیاسی که علیه میلی منفرد صورت گرفت، در مورد شما هم انجام شود، گفت: نظر خاصی ندارم، وقتی به مجلس معرفی شدم در مورد همه این‌ها صحبت می‌کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
رها سرمدی
دوشنبه 1 مهر 1392 11:14 ق.ظ
آفرین خیلی وبلاگ توپی درست کردی من همیشه دنبال یه همچین وبلاگهایی هستم. خوشحال می شم با هم تبادل لینک 2 طرفه داشته باشیم. خودت حتما میدونی تبادل لینک 2 طرفه توی افزایش بازدید خیلی تاثیر داره.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر